Od soustředění v Bedřichově, které nám rozšířilo plíce a protáhlo krok, jsme urazili další kousek cesty k tomu, čemu naši trenéři říkají rychlostní kajakář či kajakářka. Nějakou chvíli v únoru jsme ještě šlapali každé úterý a čtvrtek do sokolovny v Žitné, ale od března jsme už brázdili vltavské vody. Mnozí z nás museli znovu oživovat chabé pádlovací návyky z podzimu, takřka všichni se i vykoupali v jarní svěží a čisté Vltavě, mnohdy i vícekrát. Někteří dokonce dorazili k vytoužené metě zvané ZÁVODNÍK, neboť naši trenéři tyto vyvolené vzali s sebou na závody! Oddíl závodil v Ústí na Mistrovství na dlouhých tratích, dvakrát v Račicích, v Jablonci a v Liberci. Do prázdnin jsme se soustředili na to, jak se co nejvíc polepšit ve stabilitě v lodi, ve stylu pádlování a hlavně v poslušnosti, vztahu ke svěřenému materiálu a úctě ke starším, aby na nás naši milí trenéři Láďa, Jirka a Matylda nemuseli tolik křičet.

Na letním soustředění na Častoboři jsme se snažili nejen vyladit formu a dát si pořádně do těla, abychom zas vyšplhali o příčku sportovního žebříčku výš, ale užili si kamarády, slunce, vody, koupání a pořádně si zablbnuli.

Od 21. do 23. července se konalo Mistrovství České republiky na krátkých tratích v Račicích – vrchol sezóny! Naši nejmenší benjamínci si přivezli hned několik medailí: Adam Lovíšek zlatou (200 m) a stříbrnou (500 m), Jan Tureček dvě bronzové (200 m, 500 m). Matyáš Popelka se přes rozjížďky a mezijízdy probojoval jako nejstarší benjamínek až do finálové jízdy, ve které skončil na pěkném 8. místě! I závodníci ve starších kategoriích si neutrhli ostudu. Junioři Jan Blažíček a Filip Dvořák předváděli stabilní výkony na K2, z rozjížděk putovali rovnou do finálových jízd, kde obsadili 5. místo (500 m) a dvakrát 6. místo (1000 m, 200 m). Dorostenec Dan Sedláček se svým deblistou Davidem Militkým z oddílu Předměřice se také propádlovali na K2 do finále a obsadili 6. místo (1000 m) a 7. místo (500 m). Stříbrná medaile cinkla Danovi Sedláčkovi v závodě čtyřkajaků na 500 m, do lodi s ním zasedli David Militký z Předměřic, David Samec ze Sedlčan a Vojtěch Labuť ze Zbraslavi. Nesmíme zapomenout na kategorii veteránů, ve které reprezentoval kanoista Otakar Venta, který si ze závodů odvezl dvě medaile: stříbrnou (200 m) a zlatou z C2 (500 m), kterou vybojoval společně se Stanislavem Hamákem z Kadaně. A smutní nemuseli být ani ostatní naši závodníci, vždyť všichni se oproti loňsku zlepšili svými výkony a pro nováčky to byly opravdu první takto významné závody!

Fotky z MČR od Pavla Žofky

cestobor_01